středa 3. srpna 2016

Rychlejší připojení k VPN (Windows 10)

Nemám rád klikání, zejména ne to zbytečné. Proto mě vytáčel k nepříčetnosti způsob připojování k firemní VPN ve Windows 10.

Máte-li stejný problém, čtěte dál...

Vo co go?

Výchozí stav je takový, že kliknete v liště na ikonu sítě a otevře se vám seznam sítí:


Následně kliknete na vybranou síť (IDEA numeri) a otevře se další okno:


Myškou kliknete (opět) na vaši vybranou síť (IDEA numeri), aby se vám zobrazily možnosti vybraného připojení:


No a opět kliknete na Připojit, zadáte jméno, heslo a už to frčí. Jednou za život se to dá, vícekrát denně je to opruz. Takže co s tím?

Řešení...


...je jednoduché. Stačí změnit jednu hodnotu v registru.

Drobná komplikace je, že nastavená oprávnění změnu klíče prostému administrátorovi nedovolují. Takže začteme tím, že změníme oprávnění ke klíči Network, ale to zase můžeme, až přebereme vlastnictví k tomuto klíči...

Takže přebíráme vlastnictví ke klíči:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE
\Microsoft\Windows
\CurrentVersion\Control Panel
\Settings\Network


Spustíme REGEDIT a nastavíme se na výše uvedený klíč Network:Dáme pravé tlačítko myšky na ...Network a zvolíme Oprávnění.
V okně Oprávnění pro Network klikneme vpravo dole na Upřesnit:
V okně Upřesnit nastavení zabezpečení Network klikneme v horní části okna na Změnit.V okně Vybrat objekt typu: Uživatel nebo Skupina klikneme na Upřesnit..., aby se okno rozšířilo a zobrazily se další volby. Následně klikneme na Najít, aby se zobrazil seznam Výsledky hledání. V tomto seznamu vybereme svůj účet (zde Pavel Riedl) a klikneme na OKTím se vrátíme do okna Vybrat objekt typu: Uživatel nebo Skupina Měli bychom vidět toto:Opět klikneme na OK a tím se vracíme do okna Upřesnit nastavení zabezpečení Network:Potvrdíme OK a tím se vrátíme do okna Oprávnění pro Network, kde v seznamu Název skupiny nebo jméno uživatele vybereme Administrators (...) a ve spodním seznamu Oprávnění pro... zatrhneme v řádku Úplné řízení sloupec Povolit:Teď dáme OK a máme téměř hotovo.

Teď už můžeme upravit hodnotu ReplaceVan na číslo 2 (původní hodnota byla 0). Dialog pro úpravu vyvoláme dvojklikem na hodnotě ReplaceVan:Jakmile potvrdíme OK, zobrazí se po kliknutí na ikonu sítě v liště název připojení včetně tlačítka Připojit. A o to nám šlo.
Žádné komentáře:

Okomentovat